Malowanie proszkowe

Schody modułowe Asta to popularny wybór, zarówno wśród właścicieli domów, jak i przedsiębiorców planujących zainstalowanie schodów w swoich obiektach. To innowacyjne rozwiązanie oferuje nie tylko funkcjonalność i estetykę, ale także trwałość. Jednak, aby zachować tę trwałość na najwyższym poziomie, kluczową rolę odgrywa zabezpieczenie antykorozyjne, takie jak cynkowanie i malowanie proszkowe.

Cynkowanie – Ochrona przed korozją

Cynkowanie to proces, w którym stalowe elementy schodów Asta pokrywane są warstwą cynku. Ten metaliczny pokrycie działa jako bariera, która chroni stal przed korozją. Cynk jest jednym z najskuteczniejszych materiałów antykorozyjnych, ponieważ jest bardziej reaktywny niż stal. Gdy powierzchnia cynku zostaje uszkodzona, np. przez zadrapania lub otarcia, cynk zaczyna reagować z korozją, zamiast stali, co powstrzymuje proces utleniania i rozkładu.

W kontekście schodów modułowych Asta, cynkowanie ma kluczowe znaczenie, ponieważ schody te często są eksponowane na różnorodne warunki atmosferyczne. Bez właściwego zabezpieczenia, stal może łatwo ulec korozji, co z kolei prowadzi do uszkodzenia i skrócenia żywotności schodów. Dlatego właśnie cynkowanie jest nieodzownym elementem produkcji schodów Asta, które mają służyć przez wiele lat.

Malowanie proszkowe – Estetyka i dodatkowa ochrona

Choć cynkowanie stanowi skuteczną ochronę przed korozją, niekoniecznie zapewnia estetyczny wygląd schodów. Właśnie dlatego po cynkowaniu, wiele schodów modułowych Asta poddawanych jest procesowi malowania proszkowego. Malowanie proszkowe to technika, w której na powierzchni metalu nakłada się proszek farby, który następnie jest utwardzany w wysokiej temperaturze. Efektem jest trwała, gładka powłoka, która zapewnia estetyczny wygląd i dodatkową ochronę przed korozją.

Malowanie proszkowe umożliwia dostosowanie wyglądu schodów Asta do indywidualnych preferencji klienta. Dostępne są różnorodne kolory i wykończenia, które pozwalają schodom pasować do otoczenia i stylu budynku. Dodatkowo, powłoka malarska chroni cynk przed uszkodzeniem mechanicznym, co jest istotne, zwłaszcza w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

Podsumowując, zabezpieczenie antykorozyjne, w postaci cynkowania i malowania proszkowego, to kluczowy element produkcji schodów modułowych Asta. To nie tylko gwarantuje trwałość i odporność na korozję, ale także zapewnia estetyczny wygląd. Dzięki temu schody Asta stają się nie tylko praktycznym, ale także atrakcyjnym elementem w każdym domu lub obiekcie komercyjnym. Warto zwrócić uwagę na jakość zabezpieczenia antykorozyjnego podczas wyboru schodów, ponieważ wpłynie to znacząco na ich długotrwałość i wytrzymałość.

Poniżej znajdziesz realizację schodów malowanych proszkowo

Shopping Cart
Scroll to Top